Usługi

Usługi, które CTW Miękinia realizuje w ramach projektu:

Audyt technologiczny

Narzędzie przedstawiania konkretnych propozycji dotyczących kierunków rozwoju przedsiębiorstwa pod kątem pozyskania i wykorzystania m.in. nowych technologii uwzględniający potencjały przedsiębiorstwa i wyniki dokonanej analizy sytuacji firmy. Wskazuje obszary, w których przedsiębiorstwo potrzebuje wsparcia, oraz te, które mogą się stać podstawą dalszego rozwoju. W ramach audytu powstaną raporty opracowywane przez zespoły naukowe jako odpowiedź na postawione przez przedsiębiorców problemy.
Definicyjnie audyt technologiczny to proces oceny aktualnego potencjału technologicznego przedsiębiorstwa (w tym ocena parku maszynowego), stosowanych procedur i regulaminów oraz proces identyfikacji słabych i silnych stron firmy w celu restrukturyzacji bądź wdrożenia nowocześniejszych zastosowań. Audyt technologiczny wykorzystywany jest do przedstawienia konkretnych propozycji dotyczących kierunków rozwoju przedsiębiorstwa.

Audyt technologiczny prócz zagadnień produkcyjno-technologicznych swym zasięgiem obejmuje także badanie funkcjonowania innych obszarów firmy m.in.:
Audyt technologiczny będzie polegał na zebraniu danych dotyczących sposobów zarządzania przedsiębiorstwem w zakresie:
Po zebraniu ww. informacji, w celu określenia potrzeb i możliwości inwestycyjnych i restrukturyzacyjnych przedsiębiorstwa związanych z koniecznością wprowadzenia innowacji, zastosowane zostaną następujące analizy:

Audyt technologiczny składać się będzie z:

1.1 Audytu wstępnego (zerowego) obejmującego m.in:
1.2 Audytu technologicznego pogłębionego, który koncentrować się będzie na obszarze „do poprawy” wskazanym w audycie wstępnym. Będzie on zawierał (m.in.):

Audyty technologiczne (w zależności od potrzeb danego przedsiębiorstwa – wstępne lub pogłębione) będą uwzględniały wszystkie (lub wybrane) typy innowacji i pokrywały pełne spektrum obszarów rozwojowych przedsiębiorstw.
Wynikiem audytu będzie raport z wykonania audytu technologicznego, w którym przedstawiony będzie obecny stan firmy, wraz z kierunkami rozwoju przedsiębiorstwa, wnioskami oraz zaleceniami do dalszych działań – rekomendacje ekonomiczno-marketingowe wskazujące mocne i słabe strony przedsięwzięcia oraz aktualne potrzeby inwestycyjne.

Transfer technologii – usługi doradcze

1. Przygotowanie ofert i zapytań w zakresie prac B+R
2. Przegląd profili wykonawców i nabywców prac B+R
3. Nawiązywanie kontaktów pomiędzy wykonawcami i nabywcami wyników prac B+R
4. Doradztwo w procesie ubiegania się o wsparcie w formie bonów na innowacje w ramach Poddziałania 1.2.3 RPO WM na lata 2014-2020
5. Doradztwo w procesie negocjacji i zawierania umów pomiędzy wykonawcami i nabywcami wyników prac B+R
6. Nawiązywanie kontaktów pomiędzy wykonawcami i nabywcami wyników prac B+R

Usługi dla przedsiębiorcy mogą być łączone, by stanowiły możliwie najskuteczniejsze formy wsparcia. Przedsiębiorca wybiera konfigurację usług wynikającą z audytu wstępnego i (lub) zgodnie z własnymi potrzebami.
Usługi w zakresie budowlanych technologii energooszczędnych w głównej mierze odnosić się będą do kwestii możliwości przeprowadzenia w istniejących budynkach termomodernizacji, wyposażenia ich w nowoczesne urządzenia OZE, jak również wsparcie doradcze przy projektowaniu nowych obiektów w zakresie możliwych rozwiązań technologicznych niwelujących koszty utrzymania obiektu i operacyjne przedsiębiorcy oraz możliwości sfinansowania tych działań ze środków zewnętrznych (bon na innowację, inne).